Sejny uczciły 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II

18 maja Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży pod opieką Ks. Krzysztofa Kaszuby wraz z Chórem Ziemi Sejneńskiej pod opieką pani Emili Melon przygotowali montaż słowno – muzyczny z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II.

Uroczysta Msza św., Wieczornica, Różaniec i uroczysty Apel Jasnogórski zgromadził parafian na wspólnym świętowaniu urodzin naszego świętego papieża. Wspomnieniami wróciliśmy do Nauczania św. Jana Pawła II, słuchaliśmy jego kazań, nauczania i przypomnieliśmy sobie jego biografię. Najważniejsze jednak było, jest i pozostanie w naszych sercach. To to jak ukazywał nam BOGA, jak do niego prowadził i jak swoim życiem, osobą, cierpieniem utwierdza do dziś że Chrystus to nasza Droga, Prawda, Życie. A do tego potrzeba być tylko jak On. Całym Jego.

ks. Krzysztof Kaszuba

Zdj. Emilia Gryguć