Spotkania regionalne Szkolnych Kół Caritas

„Blaski i cienie bycia wolontariuszem” – spotkania regionalne Szkolnych Kół Caritas

W dniach 26-27 lutego 2019 r. odbyły się spotkania regionalne wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas z terenu całej diecezji ełckiej. Na zaproszenie ełckiej caritas poprowadziła je p. Monika Rybaczewska – koordynatorka wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej, członek Komisji ds. wolontariatu w Caritas Polska.

Spotkania z młodymi wolontariuszami zatytułowane „Blaski i cienie bycia wolontariuszem” odbyły się we wtorek w Ełku i Giżycku, a w środę w Suwałkach i Augustowie. Wspólnie zastanawialiśmy się, czym jest wolontariat i jakie cechy powinien posiadać dobry wolontariusz. Nie zabrakło animacji, które uświadomiły nam, że nasza siła tkwi we wspólnym działaniu, bo razem możemy więcej. Warsztaty były także doskonałą okazją do refleksji nad tym, co daje nam wolontariat.

Na spotkaniu w Kurii Biskupiej swoją obecnością zaszczycił nas J.E. Ks. Bp Jerzy Mazur SVD. Biskup Ełcki umocnił nas swoim słowem i pasterskim błogosławieństwem, dodając odwagi do dalszego działania w służbie potrzebującym.

W przeprowadzonych warsztatach w sumie wzięło udział ok. 400 młodych wolontariuszy z 45 różnych szkół wraz ze swoimi opiekunami. Za pomoc przy organizacji spotkań serdecznie dziękujemy dyrekcjom szkół i nauczycielom. Słowa podziękowania kierujemy również do p. Moniki Rybaczewskiej za niezwykle cenne i owocne spotkania z młodymi wolontariuszami Caritas.

ks. Ryszard Sawicki ,

wicedyrektor Caritas Diecezji Ełckiej ds. formacji i wolontariatu