Spotkanie opłatkowe osób konsekrowanych u Sióstr Karmelitanek w Elku

Weszło już w zwyczaj, że grudniowe skupienie dla Sióstr Przełożonych i osób konsekrowanych: wdów i dziewic diecezji ełckiej, odbywa się w Karmelu. Czujemy się związane wszystkimi radosnymi i trudnymi sprawami diecezji, ale na co dzień nie spotykamy się z siostrami klauzurowymi. Dlatego raz w roku, w okresie rodzinnych świąt Bożego Narodzenia,  spotykamy się w kontemplacyjnym klasztorze w Ełku-Witynach.  W tym roku 28 grudnia już o godz. 9.00 spotkałyśmy się w kaplicy, a Siostry karmelitanki za kratą. Razem wsłuchujemy się w konferencję o dążeniu do świętości jako o naszym obowiązku. Konferencję wygłosił nasz duchowy opiekun Ks. Dariusz  Zalewski. Aby słowa zapadły głęboko w nasze serca trwamy na 40 minutowej adoracji przed wystawionym w dużej Hostii Panem. Ciszę przerywa tylko cicha kontemplacyjna muzyka i delikatny śpiew. O 10.30 czas na Eucharystię, sprawowaną pod przewodnictwem  naszego Ks. Biskupa Jerzego Mazura. W homilii Ks. Biskup zwrócił uwagę na ważność adoracji i uniżenia przed Dzieciątkiem Jezus. Po Mszy św. Siostry Karmelitanki urządziły nam jeszcze krótki kolędowy koncert w kaplicy. Następnie przeszłyśmy do sali połączonej z klauzurą, aby chociaż przez kratę podzielić się opłatkiem z Siostrami Karmelitankami i między sobą. Serdeczna atmosfera, życzenia, kolędowanie, wymiana podarków i agapa trwały ponad godzinę. Trwałyśmy w siostrzanej radości i łączności z naszym Pasterzem. Niech będzie Bóg uwielbiony w darze tego spotkania.

s. Goretti