Spotkanie opłatkowe w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ełku

19 grudnia w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ełku odbyło się spotkanie opłatkowe. Co roku przeżywamy w Warsztatach pamiątkę narodzenia Pana Jezusa Syna Bożego. W naszej wspólnocie warsztatowej organizujemy ten wigilijny dzień, aby w naszych  rodzinach, naszych sercach zapanowała radość, Boża miłość i Boży Pokój. Właśnie o to dzisiaj chcemy prosić Boże Dziecię, aby pokój zapanował też w całej Ojczyźnie -powiedziała Pani kierownik Warsztatów Małgorzata Charubin

Aktorzy grupy teatralnej ZgiEłk, pod przewodnictwem Pani Izabeli Uściłowicz, przedstawili Jasełka, które wzruszyły do łez zaproszonych gości. Mieli oni okazję podziwiać ogromne zaangażowanie uczestników w przedstawienie w już  nowo wybudowanym skrzydle ośrodka, które mieści pracownię muzyczno-teatralną oraz rehabilitacyjną.  Aktorzy otrzymali owacje na stojąco.

Przybyli przedstawiciele duchowieństwa z Ekscelencją ks. Biskupem Jerzym Mazurem oraz księdzem Tadeuszem Hermanem i proboszczem Tadeuszem Jareckim.  Prezydent Miasta Ełku Pan Tomasz Andrukiewicz. W imieniu Starosty Powiatu Ełckiego przybyła Pani Bożena Puławska-etatowy członek Zarządu Powiatu. Przedstawiciele służb mundurowych. Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Ełku Pan Krzysztof Waszczuk z Panią pedagog Katarzyną Bagińską.

Godnie rozpoczęto czas modlitwy poprzez  zapalenie Światła Chrystusa. Goście wsłuchali się w Słowa  Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa a następnie w  Słowo Boże wygłoszone przez Księdza Biskupa oraz tradycyjnie przełamali się opłatkiem, składając sobie najlepsze życzenia.

Pani kierownik podziękowała wszystkim obecnym za ogromną życzliwość, współpracę i zaangażowanie w obecny etap rozwoju i rozbudowy Warsztatów.

Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku

Małgorzata Charubin