Spotkanie opłatkowe w WTZ – Ełk

17 grudnia w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Ełku odbyło się spotkanie opłatkowe.

Poprowadziła je Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Diecezji Ełckiej -Pani Joanna Hirsztritt. Złożyła ona wszystkim obecnym życzenia, aby wiara, nadzieja i pokój zagościły na spotkaniu, jak również w każdym domu i wspólnocie, a słowa Pana  Jezusa były źródłem siły i odwagi.

Aktorzy grupy teatralnej ZgiEłk, pod przewodnictwem Pani Izabeli Uściłowicz, przedstawili Jasełka, które wzruszyły do łez zaproszonych gości. Mieli oni okazję podziwiać ogromne zaangażowanie niepełnosprawnych uczestników w przedstawienie.

Przybyli przedstawiciele duchowieństwa z Ekscelencją ks. Biskupem Jerzym Mazurem oraz księdzem  prałatem Tadeuszem Hermanem i ks. prałatem Zygmuntem Sędziakiem.  Prezydent Miasta Ełku Pan Mirosław Hołubowicz. W imieniu Starosty Powiatu Ełckiego przybył Pan wicestarosta Robert Dawidowski. W imieniu wójta gminy Ełk przybył sekretarz gminy Krzysztof Bronakowski.

Przedstawiciele służb mundurowych. Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-wychowawczego w Ełku Pan Krzysztof Waszczuk z Panią pedagog Katarzyną Bagińską oraz przedstawiciele zaprzyjaźnionych Stowarzyszeń

Godnie rozpoczęto czas modlitwy poprzez  zapalenie Światła Chrystusa. Goście wsłuchali się w Słowa  Pisma Świętego o narodzeniu Pana Jezusa a następnie w  Słowo Boże wygłoszone przez Księdza Biskupa oraz tradycyjnie przełamali się opłatkiem, składając sobie najlepsze życzenia.

Pani Prezes podziękowała wszystkim obecnym za  życzliwość, współpracę i zaangażowanie w obecny etap rozwoju i rozbudowy Warsztatów a przede wszystkim Księdzu Biskupowi  za  opiekę duchową i pomoc materialną.

Kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ełku

Małgorzata Charubin