Spotkanie z misjonarką

4 czerwca 2019 r. po raz drugi Szkołę Podstawową im. Tadeusza Kościuszki w Białej Piskiej odwiedził Niezwykły Gość – misjonarka z Kamerunu – s. dr Barbara Pillar, która od 6 lat tam pracuje. Siostra przyjechała na zaproszenie wolontariuszy i opiekuna Szkolnego Koła Caritas.

Odbyły się dwa spotkania: dla klas I-III i klas IV-VII. Misjonarka opowiedziała uczniom o swojej pracy misyjnej, o trudnościach życia codziennego Kameruńczyków. Zwróciła uwagę uczniów na trudne warunki, w jakich żyją dzieci, ucząc postawy wdzięczności za dobra, które mamy. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, że życie w Afryce jest trudne. Głównym problemem jest brak wody i pożywienia, dostępu do edukacji, dóbr kultury oraz należytej opieki zdrowotnej. Pokazując zdjęcia i rekwizyty siostra zapoznała dzieci z kulturą, zwyczajami i warunkami życia ludzi w Kamerunie.

Na koniec spotkania misjonarka odpowiadała na pytania zadawane przez uczniów. Dziękujemy za miłe spotkanie.

Beata Zapolska,

opiekunka SKC przy SP im T. Kościuszki w Białej Piskiej