Szczepki – Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

Wyposażenie kościoła: Kościół parafialny w Szczepkach murowany, pokryty blachą ocynkowaną z doskonale utrzymanym otoczeniem, w nastawie ołtarza głównego znajduje się obraz Matki Bożej Anielskiej. Świątynia posiada dwa ołtarze boczne: jeden z obrazem św. Józefa Oblubieńca, patrona świątyni, drugi z obrazem Pana Jezusa Miłosiernego. Wnętrze świątyni utrzymane jest w kolorze białym sufit wsparty jest na słupach, podłoga nowa z terakoty; ławki, konfesjonały, boazeria i chrzcielnica wykonane z drewna

Msze święte: dni powszednie: 1700 (od maja do sierpnia 1900), niedziele: 830, 1200 (Szczepki), 1015 (Szczebra); święta zniesione: 830, 1700

Grupy parafialne: Bielanki, Ministranci, Koła Różańcowe, Grupa Nieustannej Nowenny do Duch Świętego, Parafialny Zespół Charytatywny.

Odpusty: Św. Józefa Oblubieńca -19 marca, Podwyższenia Krzyża Świętego -14 września, Św. Maksymiliana Marii Kolbe- 14 sierpnia (Kaplica w Szczebrze)

Księgi parafialne: od 1944 r., kronika parafialna od 1978.

Do parafii należą miejscowości: Barszczowa Góra, Cisówek, Gatne I, Gatne II, Józefowo, Juryzdyka, Nowinka, Olszanka, Osińska Buda, Pijawne Polskie, Pijawne Ruskie, Podnowinka, Sokolne, Strękowizna, Szczeberka, Szczebra, Szczepki.

Z parafii pochodzą: ks. Tadeusz Antonowicz, O. Ireneusz Naumowicz OFM Cap., O. Waldemar Ułanowicz OFM Conv.

Kaplice: 1. Kaplica murowana na cmentarzu grzebalnym w Szczebrze (pw. św. Maksymiliana Kolbe), pokryta blachą ocynkowaną z pełnym wyposażeniem w meble, szaty i parlamenty liturgiczne, 2. Kaplica drewniana na wzgórzu, w miejscu dawnego kościoła parafialnego w Szczebrze zniszczonego podczas wojny, pokryta gontem i wyposażona w żyrandole z poroża.

Adres:

Szczepki 5