Uroczystość odpustowa w gołdapskiej konkatedrze

W święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, uroczystej Mszy Świętej w gołdapskiej konkatedrze o godz. 18:00, przewodniczył ks. dr Marcin Maczan – kanclerz Kurii Biskupiej w Ełku.

W homilii Ksiądz Marcin uświadomił wszystkich wiernych, jak ważną postacią w historii zbawienia była Maryja. „Jest Ona Matką wszystkich nas, więc musimy być wobec siebie życzliwi i wzajemnie sobie pomagać” – tłumaczył kapłan.

Na liturgię przybyło wielu wiernych. Po Mszy Świętej została odmówiona Litania Loretańska, a następnie odbyła się procesja wokół kościoła.

Święto Maryi, Matki Kościoła, obchodzone w poniedziałek po uroczystości Zesłania Ducha Świętego, zostało wprowadzone do polskiego kalendarza liturgicznego 4 maja 1971 r. przez Episkopat Polski – za zgodą Pawła VI. Od 2018 roku obchodzone jest na całym świecie jako wspomnienie obowiązkowe.

Maryja, Matka Kościoła jest główną patronką diecezji ełckiej