Uroczystość odpustowa w parafii pw. Ducha Świętego w Ełku

W uroczystość Zesłania Ducha Świętego bp Adrian Galbas przewodniczył  Mszy św. odpustowej w parafii pw. Ducha Świętego w Ełku.

W wygłoszonej homilii bp Adrian Galbas nawoływał słowami Jezusa: „Weźmijcie Ducha Mojego”. Wskazał, jak ważny jest czas Zesłania Ducha Świętego, który rangą ustępuje tylko Wielkanocy. „Duch Święty jest Ożywicielem – boskim respiratorem. W ostatnich dniach dużo słyszymy o respiratorach. Pomagają̨ oddychać ludziom chorym na Covid-19. Duch Święty jest takim respiratorem. Żyj w Duchu Świętym będąc nim napełnionym. Inaczej jako chrześcijanin nie dasz rady” – zachęcał bp Adrian.

Bp Galbas wskazał, że tak jak apostołowie w Wieczerniku, dostajemy tego samego Ducha. Dokładnie ta sama moc zstępuje na nas, szczególnie w czasie sakramentu bierzmowania. „Umiejętnie korzystaj z tego, co dostałeś. Nawet, jeśli nie będzie ognistych języków i szumu wiatru, to jest to ten sam Pan i Ożywiciel”-tłumaczył kaznodzieja.

Biskup pomocniczy nawoływał, aby pozwolić działać Duchowi Świętemu w każdym z nas. Działanie Ducha Świętego porównał do działania nawigacji w samochodzie: „Duch Święty jest jak GPS. On pomaga nam prowadzić́ chrześcijańskie życie. Dary Ducha Świętego, jak samochodowa nawigacja, pomagają podejmować trafne decyzje i wybierać w życiu właściwą drogę. Drogę prowadzącą do celu, którym jest życie wieczne”- mówił.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w ełckiej parafii poprzedzona była 9. dniowa nowenną i 40. godzinnym nabożeństwem. Adorację Najświętszego Sakramentu i rozważania w czasie nabożeństwa prowadziły poszczególne wspólnoty parafialne.

rr