Uroczystość św. Scholastyki w Ełku

Św. Scholastyka to patronka dobrych rozmów. W sztuce przedstawiana jest – na bazie zachowanych opisów – jako gołębica.

Już po raz trzeci ełckie wspólnoty przygotowały spotkanie ze św. Scholastyką, na które w tym roku przybyło niemal 100 osób. W sobotnie popołudnie – 8 lutego o godz. 15.00 – uwielbiliśmy Boga wspólną modlitwą benedyktyńskich nieszporów, po których – dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 pod kierunkiem s. P. Taidy – przygotowały misyjny spektakl będący opowieścią o potrzebach posługi na Czarnym Lądzie, a szczególnie w Kenii, gdzie w tym roku tworzymy naszą pierwszą placówkę. Następnie – w skierowanym do nas konferencyjnym słowie – s. Rajmunda OSB wskazała na psychologiczne uwarunkowania rozmowy i komunikacji interpersonalnej. Następnie, zgodnie z planem – ku pokrzepieniu serc i uszu – zabrzmiały piękne benedyktyńskie utwory na wiolonczellę (s. Gregoria OSB) i gitarę w męskim wykonaniu wokalnym (ks. Piotr Paliwoda). Spotkanie, prowadzone przez s. Donatę, zakończyło się tańcem lednickim (w wykonaniu Tancerzy Lednickich Parafii NSJ w Ełku) oraz agapą przygotowaną wspólnie z Paniami grupy Benedictus Ełk.

Dziękujemy za stworzenie wspaniałej atmosfery i przyjęcia naszego zaproszenia. W sposób szczególny dziękujemy za obecność M. Marcelinie OSB i s. W. Bożenie, które na ten dzień do nas z Otwocka.