Uroczystości odpustowe w Żabinie

W sobotę 7 września w Parafii Narodzenia NMP w Żabinie obchodziliśmy uroczystości odpustowe.

Świętowanie rozpoczęliśmy o godz. 11.00 Eucharystią zakończoną odśpiewaniem hymnu Te Deum. Chwilę później podziwialiśmy prace naszej parafianki pani Marioli Luty. A było co podziwiać – obok obrazów wyszywanych krzyżykami wisiały prace haftowane wstążeczkami oraz koralikami, a także obrazy wyklejane kryształkami. Całości dopełniała sztuka użytkowa: biżuteria, zdobione kasetki, bombki, czy wyszywane obrusy.

Po uczcie duchowej przyszedł czas na doznania kulinarne. Nie mogło zabraknąć bigosu hultajskiego ks. Proboszcza, pierogów wszelkiej maści i przeróżnych ciast. Zadebiutowało też leczo z cukinii. Po nasyceniu podniebień przyszedł czas na nasycenie uszu – wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. Do prezentacji wybraliśmy mniej znaną nowelę Bruno Schulza „Mój ojciec wstępuje do strażaków”. Finałem obchodów uroczystości była nauka strzelania z łuku, mini-warsztat przeprowadzony przez Jana Morsztyna z Republiki Ściborskiej.

Serdecznie dziękujemy za dar obecności, wspólną modlitwę i zaangażowanie w przygotowanie i przebieg uroczystości.

Urszula Anuszkiewicz