Uroczystości pogrzebowe ks. Wacława Polowczyka

Przewielebni Kapłani, Osoby Życia Konsekrowanego, Drodzy Wierni

z żalem i nadzieją Życia Wiecznego przekazuję informację, że dnia 17 lutego 2020 r. w 83. roku życia i 56. roku Kapłaństwa odszedł do Pana śp. Ks. kan. Wacław Polowczyk, Kapłan Emeryt Diecezji Ełckiej, wieloletni Proboszcz parafii w Filipowie i w Rutce-Tartak.

Uroczystości pogrzebowe zostaną odprawione w następującym porządku:

środa, 19 lutego:

godz. 15.00 – Msza św. żałobna pod przewodnictwem Biskupa Ełckiego, J. E. Ks. Bpa Jerzego Mazura, w Bazylice pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie

po Mszy św. ciało Zmarłego zostanie przewiezione do parafii Sokoły (diec. łomżyńska)

czwartek, 20 lutego:

godz. 12.00 – Msza św. pogrzebowa pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Józefa Michalika, w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Sokołach.

Po Mszy św. trumna z ciałem zostanie złożona w grobie rodzinnym na pobliskim  cmentarzu.

Proszę o modlitwę za Zmarłego Kapłana śp. ks. kan. Wacława Polowczyka, a wszystkich dysponujących czasem zachęcam do udziału w uroczystościach żałobnych.

Kapłani proszeni są o zabranie własnych alb i stuł.

Requiescat in pace

ks. Marcin Maczan