V Koncert Pieśni Maryjnej w Filipowie

W niedzielę, 12 maja, w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Filipowie odbył się V Koncert Pieśni Maryjnej. Koncert zorganizował Parafialny Oddział Akcji Katolickiej oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Filipowie. W koncercie wzięły udział zaproszone zespoły – Chór Ojczyzna z Węgorzewa pod kierownictwem Ryszarda Zabłotnego – organisty w parafii pw. św. Apostołów Piotra i Pawła w Węgorzewie, Zespół Ludowy Rospuda, dziecięco-młodzieżowa grupa wokalna Przy Pianinie, oraz solistka Jolanta Mrówczyńska.

Repertuar obejmował popularne pieśni maryjne, takie jak: „Wśród tylu dróg”, „Ty tylko mnie poprowadź”, „O, Miłosierna z Ostrej Bramy”, itp.

Podczas występu Jolany Mrówczyńskiej, która wykonał znaną pieśń pt. „Czarna Madonno” zgromadzona w kościele publiczność włączyła się do wspólnego śpiewu.

Na koncercie obecni byli proboszcz ks. kan. Stanisław Kukowski, wikariusz ks. Robert Wielgat i Wójt Gminy Filipów – Tomasz Rogowski.

V Koncert Pieśni Maryjnej zakończył się ogniskiem, które zorganizowane zostało nad rzeką „Stary Młyn” w Filipowie.

Wiesław Wołosewicz – prezes POAK w Filipowie
Barbara Orchowska – dyrektor GOKiS w Filipowie