Wieczór Uwielbienia w ełckiej katedrze

W środę 10 czerwca, w wigilię uroczystości Bożego Ciała, w Parafia Katedralna pw. św. Wojciecha w Ełku odbył się II Ełcki Wieczór Uwielbienia. Doświadczyliśmy spotkania z żywym Jezusem, który z Miłości Boga pozostawił się dla nas w Eucharystii.

Modlitwie przewodniczył Bp Adrian Galbas SAC. Ks. Piotr Paliwoda i Ks. Adrian Sadowski.
– Jesteśmy tu po to by wielbić dzisiaj Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Nie chodzi o to czy ja „coś” czuję, czy przeze mnie będą przechodzić dreszcze, ale o to czy ja w Niego wierzę. Mogę dojść do takiego momentu w swoim życiu, że mogę traktować Jezusa jak chips, mogę Go tak nie szanować, mieć z Nim taką relację, w której nie ma odrobiny wiary. Czy wierzę, że w tej białej, konsekrowanej Hostii jest żywy i prawdziwy Bóg? Dlaczego ja dzisiaj idę za Jezusem? Dlaczego jestem dzisiaj tutaj i w ogóle w Kościele? Czy ze względu na Jezusa, czy tylko ze względu na to co mi daje? „Wierzcie we Mnie” – mówił Jezus, i to jest podstawowa sprawa, kiedy stajemy przed Nim każdego dnia – mówił Bp Adrian Galbas SAC.

Oprawę muzyczną zapewnił chór „GospElk” z Ełckiego Centrum Kultury.
Można było uczestniczyć w tym wydarzeniu w dwóch formach: w Kościele Katedralnym św. Wojciecha w Ełku lub online na kanale MartyriaTV.

rr