Wigry: koncert  pieśni  wielkopostnych  pt. Pieśń  Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyzny

7 kwietnia 2019 r., w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Wigrach odbył się koncert  pieśni  wielkopostnych  pn. Pieśń  Wielkopostna w Tradycji Ludowej Suwalszczyzny, organizowany przez Starostwo Powiatowe w Suwałkach wspólnie z GOK w Krzywem oraz Parafią w Wigrach, pod honorowym patronatem Starosty Suwalskiego Witolda Kowalewskiego oraz patronatem medialnym miesięcznika diecezjalnego „Martyria”.

Podczas Mszy Świętych o godzinie 9oo i 12oo zaprezentowały się zespoły z terenu powiatu suwalskiego: Bagatela, Bakałarz, Zajączkowiaki, Rospuda, Kapelala Onegdaj, Jaćwież,  Znaroku, Przeroślaki, Pogranicze, Wigranie, Uwrocie, p. Anna Andruszkiewicz, Jezioranki,  Szuwarki, Szeszupiaki i Zorniczeńka.

We Mszy Świętej uczestniczyli Wicestarosta Suwalski  Artur Łuniewski i  Wójt Gminy Suwałki Zbigniew Mackiewicz. Włodarze przekazali podziękowania księdzu proboszczowi Jackowi Nogowskiemu za pomoc w organizacji XVII edycji koncertu pieśni wielkopostnych oraz wyrazili ogromną wdzięczność wszystkim występującym zespołom za kontynuowanie tradycji śpiewów wielkopostnych, wykonującym najstarsze, często już zapomniane pieśni o Męce Pańskiej.

Dziękujemy serdecznie za obecność księdza Krzysztofa Zubrzyckiego – naczelnego redaktora miesięcznika diecezjalnego „Martyria”, za patronat medialny, pomoc oraz wsparcie naszego koncertu.

Starosta Suwalski

Witold Kowalewski