Wigry: zaproszenia na XXI Diecezjalne Spotkanie Środowisk Twórczych

XXI Diecezjalne Spotkanie Środowisk Twórczych i Wernisaż Pleneru Malarskiego „Erem 4” im. Andrzeja Strumiłły odbędzie się 10 października 2020 r w  Pokamedulskim Klasztorze w Wigrach.

W programie uroczysta Msza Święta w intencji środowisk twórczych i uczestników pleneru pod przewodnictwem bp. Jerzego Mazura;  wernisaż prac poplenerowych malarzy z Polski. Białorusi. Litwy i Ukrainy;  wspomnienie o śp. Andrzeju Strumille – Anna Strumiłło a także wykład ks. prof. Jerzego Sikory „Prymas Tysiąclecia jako pisarz”. W części artystycznej usłyszeć będzie można recital muzyki gitarowej – Wojciecha Popielarza.

Biskup ełcki Jerzy Mazur, ks. dr. Jacek Nogowski – Prezes fundacji Wigry Pro oraz ks. prof. Jerzy Sikora – Duszpasterz Środowisk Twórczych Diecezji Ełckiej na to wydarzenie zapraszają szczególnie artystów, pracowników kultury i dziennikarzy.