Wodne zmagania o Puchar Biskupa Ełckiego

W dniach 19-20 sierpnia 2017 r. na Jeziorze Ełk odbyły się III Regaty Żeglarskie o Puchar Biskupa Ełckiego. W tym roku nasze miasto gościło rekordową liczbę młodych adeptów żeglarskiego rzemiosła. W dwudniowych zawodach wystartowało 47 zawodników zrzeszonych w klubach żeglarskich  z Warszawy, Wrocławia, Giżycka, Mrągowa, Pisza, Olsztyna, Białegostoku, Suwałk i Ełku.

W sobotę Jezioro Ełk pokryło się optymistkami. Widok przyciągał uwagę wielu spacerowiczów i stanowił dużą atrakcję. W pierwszym dniu zawodów, sprzyjająca aura: słońce, ciepło, idealne warunki wiatrowe (do 5 m/s) pozwoliły na rozegranie 5 wyścigów. Ostatni bieg był wielkim wyzwaniem dla młodszych sportowców. Nastąpiło nagłe załamanie pogody i spora ulewa przemoczyła wszystkich uczestników. Bezpieczne schronienie w hangarach MOS-u i gorący posiłek przygotowany przez diecezjalne seminarium przywróciło energię i dobry humor młodym żeglarzom.

Drugi dzień regat rozpoczął się Mszą św. w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku, której przewodniczył bp Romualda Kamiński. Eucharystia była sprawowana w intencji żeglarzy biorących udział w regatach. Uczestnicy oczekiwali na odpowiednie warunki żeglarskie, ale brak wiatru nie pozwolił jednak na rozegranie wyścigu. Zgodnie z regulaminem wyniki z sobotniej rywalizacji okazały się wynikami końcowymi.

Bezapelacyjną zwyciężczynią III Regat Żeglarskich o Puchar Biskupa Ełckiego została niesamowita Dominika Grala z UKŻ MOS Pisz, drugie miejsce zajął  Filip Rostek z klubu Nauticus YC Olsztyn, a trzecie Patrycja Kurpiewska z MKS 2 Warszawa.

Nasi ełccy żeglarze posłuchali rady biskupa, który zalecił młodzieży wykazać się gościnnością i dać fory przyjezdnym. Mamy nadzieję, że w kolejnych zmaganiach gościnność będą wyrażali bardziej życzliwością, a w konkurencjach osiągną lepsze wyniki.

Wyniki ełckich żeglarzy:

Daria Kukiełko                                  miejsce 14

Mateusz Niebrzydowski                    miejsce 26

Łucja Gorzoch                                   miejsce 32

Jakub Kleban                                     miejsce 34

Hubert Brozio                                     miejsce 38

Szymon Warecha                               miejsce 39

Amelia Kamińska                               miejsce 45

 

Najmłodszym zawodnikiem regat była 7 letnia Weronika Grala z UKŻ MOS Pisz, która niezwykle dzielnie zmagała się ze starszymi kolegami i koleżankami zajmując  ostatecznie 43 miejsce.

UKS MOS zaprasza serdecznie dzieci w wieku 7-8 lat na zajęcia żeglarskie w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym. Zajęcia te są bardzo przydatne w wychowaniu samodzielnych i pewnych siebie młodych ludzi. Może wśród młodych Ełczan jest następca Mateusza Kusznierewicza…

ka