Wolontariusze przy szpitalnych łóżkach

Na całym świecie dzień 11 lutego obchodzony jest, za sprawą Ojca Świętego Jana Pawła II, jako dzień ludzi chorych. W tym dniu też obchodzimy święto Matki Bożej z Lourdes, na pamiątkę Jej pierwszego objawienia.

W związku z tym świętem grupa wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkół nr 2 w Ełku z ks. Zbigniewem Kamińskim, niestrudzonym kapelanem szpitali ełckich i opiekunem
p. Hanną Gutowską odwiedzili chorych w szpitalu „Pro-Medica” w Ełku. Spotkanie rozpoczęło się  Mszą św., w intencji pacjentów i  personelu medycznego, sprawowanej przez ks. Zbigniewa. O oprawę liturgii zadbali wolontariusze naszego koła. Podczas homilii celebrans podzielił się  z nami refleksją na temat cierpienia, które nieodłącznie związane jest z ludzkim losem.

Po Mszy św. był czas na odwiedziny chorych, rozmowę, i obdarowanie pacjentów własnoręcznie przygotowanymi przez naszych uczniów breloczkami przesłaniem do chorych. Akcję zakończyliśmy z poczuciem wielkiej radości i spełnienia – mówią wolontariusze. Wspólnie spędzony czas minął szybko i przyjemnie. Pacjenci byli wzruszeni. Takie akcje są bardzo dobrze odbierane, wywołują uśmiech  chorych. Chcemy, aby ich pobyt w szpitalu nie był tylko kojarzony z zastrzykami i kroplówkami. Pamiętamy też zawsze, żeby odwiedzić osoby starsze. Wolontariusze chętnie podejmują się takich zadań. Niejednokrotnie usłyszeliśmy od personelu medycznego i pacjentów słowa uznania, że młodzież naszej szkoły jest niezwykła. Dziewięcioro wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas, nie szczędząc wolnego niedzielnego popołudnia i wieczoru, poświęciło swój czas angażując się w akcję.

H. G.