Wprowadzenie relikwii bł. Carlo Acutisa do katedry ełckiej

W najbliższy wtorek (23.02) na Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się uroczyste wprowadzenie do katedry ełckiej relikwii bł. Carlo Acutisa.

Chyba jeszcze nie było błogosławionego „tak bliskiego” młodemu człowiekowi! „Święty od Internetu”, „Nastolatek z Włoch”, „Geniusz informatyczny w niebie”, „Influencer Boga” – takie przydomki Carlo możemy znaleźć. Jego beatyfikacja wzbudza rozmaite emocje. Jedni się zastanawiają, co taki młody mógł zrobić, żeby być błogosławionym? ? Inni twierdzą, że takich właśnie potrzebujemy świętych. Chyba obydwa stanowiska są słuszne.
Warto zaprzyjaźniać się ze świętymi. Carlo był zafascynowany Janem Pawłem II. Wprowadził w swoim młodym życiu praktykę codziennej Eucharystii oraz cotygodniowej spowiedzi, co nazywał drogą do nieba.
Znane jest jego powiedzenie: „Wszyscy rodzą się jako oryginały, ale wielu umiera jako fotokopie”. Pan Bóg każdego z nas stworzył na wyjątkowy i jedyny sposób, zatem powtarzajmy za Carlo, że tak właśnie jest. Carlo pokazuje nam, jak niewiele trzeba zrobić, aby się nawrócić. Wystarczy podnieść wzrok ku górze!
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym wydarzeniu, szczególnie ludzi młodych!
Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Ełckiej