Wypoczynek dzieci i młodzieży z gminy Orzysz w ramach działalności Świetlicy KAJAK

W dniach 25 lipca do 4 sierpnia dzieci i młodzieży z gminy Orzysz uczestniczyły w koloniach letnich organizowanych przez Siostry Dominikanki w ramach działalności Świetlicy KAJAK.

Tegoroczny wypoczynek dla grupy 45 uczestników miał miejsce nad morzem w Nowęcinie k. Łeby. To był wspaniały czas na spotkanie z Panem Bogiem: każdego dnia rano i wieczorem była wspólna modlitwa, w ciągu dnia wszyscy uczestniczyli we Mszy św., którą odprawiał obecny na koloniach ks. Robert Ludwiniak, była także możliwość spowiedzi. Pogoda dopisała wspaniale więc mogliśmy często chodzić na plażę i kąpać się w morzu. Na terenie ośrodka, w którym byliśmy zakwaterowani, do dyspozycji był basen kryty, boiska do piłki nożnej i siatkówki plażowej, mała siłownia oraz ścianka wspinaczkowa. Jedzenie było wyśmienite.

W czasie kolonii było wiele wycieczek autokarowych i pieszych, m.in. do: katedry w Oliwie i ogrodu zoologicznego, Aquaparku w Redzie, na ruchome wydmy w Łebie, latarni morskiej w Stilo, Parku Jurajskiego, Fokarium w Sarbsku. Każdego dnia uczestnicy rywalizowali w różnych konkursach, mieli możliwość dzielenia się swoimi talentami i rozwijać kreatywność oraz umiejętność współpracy grupowej.

To wszystko było możliwe dzięki finansowemu wsparciu z Funduszu Kościelnego (MSWiA) oraz prywatnych sponsorów, którym wyrażamy ogromną wdzięczność.

s. Fidelis