XXII Ełcki Marsz Milczenia w Obronie Życia i Rodziny

W oktawie Bożego Narodzenia, w dniu 28 grudnia obchodzimy Święto Świętych Młodzianków, pamiątkę tragicznych wydarzeń w Betlejem, kiedy to z rozkazu króla Heroda wymordowano niewinne dzieci. Herod uczynił to ze strachu przed Dzieciątkiem Jezus.

W tym dniu, 28 grudnia, w czwartek w Ełku organizowana jest w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty, przy ul. Toruńskiej 1 o godz. 17.15 modlitwa przebłagalna, a po niej procesja z zapalonymi świecami do Katedry św. Wojciecha. W katedrze o godz. 18.00 sprawowana będzie Msza św. Modlimy się w tym dniu w intencji przebłagalnej za wszystkie grzechy popełnione przeciwko życiu.

Dziękować też będziemy Bogu za wszystko co uległo zmianie na lepsze, za dzieci uratowane przez Duchową Adopcję, za wszystkich obrońców życia i rodziny, za uratowane małżeństwa i rodziny oraz za budujących cywilizację miłości.

Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w tym nabożeństwie, a w parafiach do modlitwy w intencjach obrony życia.

WDR