XIII Mistrzostwa Polski Służby Liturgicznej w Halowej Piłce Nożnej

W dniach 1 i 2 maja 2018 r. odbyły się w Rzeszowie XIII Mistrzostwa Polski Służby Liturgicznej w Halowej Piłce Nożnej. Członkowie Liturgicznej Służby Ołtarza przy parafii rzymskokatolickiej pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczecinkach zakwalifikowali się na ten Turniej drogą eliminacji diecezjalnych, zajmując już po raz trzeci I miejsce w Diecezji Ełckiej (wcześniej w 2013 i 2015 roku).

Podczas Mistrzostw w Rzeszowie reprezentanci naszej parafii (Erpszt Michał, Gałaszewski Damian, Konopko Marek, Przekop Kacper, Ułanowicz Hubert, Ułanowicz Konrad, Złotnik Michał) zajęli I miejsce w tzw. Finale C. Nasi piłkarze wykazali się wielkim sportowym zaangażowaniem.

Na koniec zawodów wielkim wydarzeniem dla wszystkich ponad 1200 piłkarzy z około 120 drużyn z całej Polski były losowania pamiątek tych Mistrzostw, takich jak koszulki znanych polskich piłkarzy, czy książki z ich autografami. Gwoździem tego punktu programu było losowanie koszulki p. Roberta Lewandowskiego z jego własnoręcznym podpisem. Na około wspomnianych 120 drużyn tę koszulkę wylosowano dla naszej reprezentacji, a następnie los padł na Michała Erpszta, kapitana naszej drużyny, który stał się jej szczęśliwym posiadaczem.

Serdecznie dziękuję ministrantom za ich chrześcijańską postawę, kulturę bycia, wielkiego ducha sportowej walki i fair play. Dziękuję ich rodzicom za wychowanie tak wspaniałej młodzieży. Dziękuję wszystkim, którzy wsparli nas modlitewnie, materialnie i logistycznie w wyjeździe na te Mistrzostwa Polski.

Szczęść Boże.

Ks. Tomasz Gajda, proboszcz