Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane na śpiewy majowe, które odbędą się 27 maja 2018 r. (niedziela) o godz. 1100 w Rakówku, gmina Przerośl, a parafia Filipów przy przydrożnym krzyżu na skraju lasu. Uroczystości rozpocznie Msza Święta wraz  z ceremonią poświęcenia pól.

Uprzejmie informujemy, że Starostwo Powiatowe w Suwałkach wspólnie z Urzędem Gminy w Przerośli, Gminnym Ośrodkiem Kultury, Sportu i Turystyki w Przerośli oraz Parafią pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Filipowie organizuje jubileuszowe XV Powiatowe Spotkania Zespołów Ludowych Suwalszczyzny Śpiewających Majowe Pieśni Religijne „Chwalcie łąki umajone”.

W związku z 160. rocznicą objawień w Lourdes, podczas których Maryja ukazała się Bernadetcie i przekazała jej słowa: „Jestem Niepokalane Poczęcie”, tegoroczne śpiewy majowe organizatorzy oraz zespoły ludowe pragną ofiarować Matce Bożej.

Celem spotkania jest kontynuacja śpiewów majowych osadzonych w tradycji lokalnej oraz ocalenie od zapomnienia rzadko wykonywanych pieśni.

Szczepan Ołdakowski, Starosta Suwalski