XVII Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej

Październik, to na Mazurach tradycyjnie miesiąc muzyki sakralnej. Na XVII Międzynarodowe Koncerty Muzyki Cerkiewnej zaprasza Mazurski Oddział Związku Ukraińców w Polsce. W wydarzeniu udział wezmą chóry z Polski, Litwy i Ukrainy.

7-8 października (sobota – niedziela) będzie miał miejsce XVII Międzynarodowy Koncert Muzyki Cerkiewnej. W tych dniach odbędą się msze święte i koncerty chórów w kościołach rzymskokatolickich i cerkwiach greckokatolickich, w takich miastach jak Węgorzewo, Banie Mazurskie, Kruklanki, Rydzewie, Wydminach, Wilkasach, Bystrym i w Giżycku.

W koncercie wezmą udział m.in. takie chóry jak Chór Cerkwi Uspeńskiej z Warszawy, Deisis chór zakonu oo. Bazylianów z Ukrainy, Potik chór kameralny stowarzyszenia Potik z Koszalina i chór Moderato z Węgorzewa.

Program koncertów:

7 października (sobota)

16.00 cerkiew greckokatolicka w Węgorzewie

18.00 cerkiew greckokatolicka w Giżycku

8 października (niedziela)

Msze święte i koncerty chórów w cerkwiach greckokatolickich w Baniach Mazurskich (godz. 9.00), Giżycku (godz. 12.00), Kruklankach(godz. 11.30), Węgorzewie (godz. 10.00), Wydminach (godz. 9.00)

Koncerty w kościołach rzymskokatolickich w Bystrym (godz. 12.30), Rydzewie (godz. 13.00) i Wilkasach (godz. 10.30)

16.00 kościół rzymskokatolicki pw. Św. Kazimierza Królewicza w Giżycku – koncert galowy

Na wszystkie koncerty wstęp wolny.

Wystąpią:

• Chór Cerkwi Uspeńskiej(Warszawa, Polska)
  • Chór Parafii Greckokatolickiej pw. Narodzenia Przenajświętszej Bogurodzicy(Biały Bór, Polska)
  • Deisischór zakonu oo. Bazylianów (Briuchowyczi, Ukraina)
  • DudarykPaństwowy Akademicki Chór Męski (Lwów, Ukraina)
  • HominLwowski Municypalny Chór – Lwów (Ukraina)
  • Kamertonchór Oddziału Mazurskiego Związku Ukraińców w Polsce (Giżycko, Polska)
  • KlirosZespół Muzyki Cerkiewnej (Olsztyn, Polska)
  • Madrigal Voiceswokalny żeński zespół Akademickiego Chóru Ukrainy Тrembita (Lwów, Ukraina)
  • Moderatochór Węgorzewskiego Centrum Kultury (Węgorzewo, Polska)
  • Potikchór kameralny stowarzyszenia Potik (Koszalin, Polska)
  • Nauczycielski Chór KameralnyGiżyckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku (Giżycko, Polska)