XX Spotkanie Środowisk Twórczych Diecezji Ełckiej

„Nie wszyscy są powołani, aby być artystami w ścisłym sensie tego słowa. Jednak według Księgi Rodzaju zadaniem każdego człowieka jest być twórcą ludzkiego życia: człowiek ma uczynić z niego arcydzieło sztuki” – powiedział św. Jan Paweł II. Człowiek, zwłaszcza artysta, potrzebuje piękna. Szuka go również w świecie zaprojektowanym przez Boga -Stwórcę. Od ponad dwóch tysiącleci trwa dialog Kościoła z artystami. W ten dialog wpisuje się jubileuszowe XX Spotkanie Środowisk Twórczych Diecezji Ełckiej, które w tym roku odbędzie się 21 września w Studzienicznej.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 Mszą św. pod przewodnictwem i z homilią bpa Jerzego Mazura. W programie między innymi koncert muzyczny gdańskich artystów: Katarzyny Rogalskiej (skrzypce, wokal) i Cezarego Paciorka (fortepian), tradycyjne pieśni ludowe Suwalszczyzny w wykonaniu zespołu „Wigranie” ze Starego Folwarku  oraz wiązanka tańców augustowsko-suwalskich Zespołu Ludowego „Bystry” z Augustowa, poetycki dwugłos Bożeny Demjaniuk i Józefy Drozdowskiej, liryczne zamyślenia przy ognisku, prezentacja okolicznościowej jednodniówki wydanej z okazji jubileuszu, agapa.

Organizatorami spotkania są: Duszpasterstwo Środowisk Twórczych, Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Studzienicznej, Augustowskie Placówki Kultury i Gminny Ośrodek Kultury w Krzywem.

Spotkanie ma charakter otwarty. Serdecznie zapraszam.

Ks. Jerzy Sikora

Diecezjalny Duszpasterz Środowisk Twórczych