XXV Pielgrzymka do Grabnika

W związku ze zbliżającą się Uroczystością NMP Częstochowskiej, Ks. Proboszcz Krzysztof Karski wraz z parafianami zapraszają na tegoroczną XXV pielgrzymkę do Grabnika, do obrazu Czarnej Madonny.

Pątnicy wyruszą w niedzielę 26 sierpnia 2018r. z Placu Katedralnego w Ełku o godz. 900. Po raz pierwszy przyjdą do Grabnika pielgrzymi z Wydmin.

Punktem kulminacyjnym pielgrzymowania będzie Msza Święta Odpustowa o godz. 1300  w Kościele parafialnym w Grabniku. Po Mszy Świętej zaplanowana jest agapa nad jeziorem, gdzie można będzie się posilić kiełbaską z grilla oraz  słodkościami.

Zapraszamy  wszystkich do uczestnictwa w jubileuszowej pielgrzymce. W tym roku odpust parafialny będzie miał charakter dziękczynienia Bogu przez Maryję  za 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Zachęcamy do zabrania ze sobą flag biało-czerwonych, aby wyrazić naszą miłość do Ojczyzny.

Niech ten trud pielgrzymowania będzie świadectwem naszej chrześcijańskiej tożsamości! Oczekujemy na Pątników Maryjnych.

Parafia M.B. Częstochowskiej w Grabniku.