„Z Maryją na Jeziorach” – zaproszenie do Mikołajek

W Mikołajkach 18 lipca będzie miało miejsce wyjątkowe spotkanie modlitewno-ewangelizacyjne w intencji wszystkich przybywających do diecezji ełckiej na odpoczynek, a szczególnie żeglarzy, wodniaków, którzy pływają po mazurskich jeziorach. Wydarzeniu, któremu towarzyszy hasło: „Z Maryją na Jeziorach” będzie przewodniczył bp Adrian Galbas, biskup pomocniczy diecezji ełckiej..

Duszpasterze dekanatu św. Stanisława w Mikołajkach zapraszają wszystkich kapłanów, mieszkańców diecezji i turystów na wspólną modlitwę, która rozpocznie się o godz. 19.00 w Porcie (Wioska Żeglarska) skąd odbędzie się rejs ewangelizacyjny w kierunku jeziora Śniardwy. W czasie rejsu będzie odmawiany różaniec.

Organizatorzy zachęcają do wspólnej modlitwy różańcowej na Jeziorze Mikołajskim. Wszyscy żeglarze, wodniacy mogą dołączyć na swoich łodziach i żaglówkach. Uczestnicy będą modlili się w intencjach żeglarzy, podróżujących i przebywających w czasie wakacyjnym na terenie diecezji ełckiej, a zwłaszcza odpoczywających na Mazurach, w Karinie Tysiąca Jezior.