Zapraszamy na wypoczynek do zespołu poklasztornego w Wigrach

OFERTA KULTURALNO – NOCLEGOWA

Pobyt w Klasztorze Wigierskim

Osoby zainteresowane indywidualnym pobytem w Pokamedulskim Klasztorze  zachęcamy do zapoznania się z ofertą kulturalno-noclegową.

Stare, nadgryzione zębem czasu mury Domu Królewskiego i Kaplicy Kanclerskiej otrzymały, dzięki wsparciu środków unijnych, nowe, pełne atrakcji życie. W odnowionych i zmodernizowanych budynkach mają Państwo niepowtarzalną szansę na wzbogacenie swojej wiedzy o dawnych gospodarzach tego historycznego miejsca. Życie zakonne, pomimo ślubu milczenia i codziennych, sprawowanych z ascetyczną skromnością obowiązków, miało także swoją drugą, równie bogatą i interesującą stronę. Tradycyjne i nowoczesne środki ekspozycji, przedstawiają kolejno życie codzienne, niuanse materialnego zabezpieczenia eremu, historię powstania konwentu, czas wielkiego rozwoju jak i jego smutny schyłek połączony z kasatą klasztoru.

Każdy z pokoi, w których można spokojnie przeżyć wewnętrzną medytację, jest niepowtarzalną częścią galerii znaków, symboli i treści. Pokoje te stanowią dopełnienie przekazu jako osobne strefy tematyczne. Wystrój i przedmioty tych pomieszczeń nawiązują do wybranych, charakterystycznych dla dawnych gospodarzy tego uroczego miejsca, zakonnych obowiązków. Mamy zatem pokój zielarza, bartnika, ogrodnika i wiele innych. Spacerując wśród pomieszczeń i korytarzy zachwycicie się Państwo wspaniałymi freskami przedstawiającymi obrazy związane z historią i tradycją Kongregacji Camaldoli.

Zapraszamy Państwa na wzgórze wigierskie, tu przyroda głośno przemawia jednym głosem z historią. Wzgórze wigierskie, to miejsce które odwiedzali wielcy królowie od Władysława Jagiełły zaczynając a na Janie Kazimierzu kończąc, to tu przybywali wielcy architekci, malarze, poeci. To właśnie Wigry wybrał Św. Jan Paweł II na miejsce swojego kilkudniowego odpoczynku. Dołączcie do tej wspaniałej grupy, to tu napełnicie umysł wiedzą, płuca czystym powietrzem a serce radością.

Rezerwacja i infolinia: 508 146 007

Będziemy zaszczyceni Państwa obecnością.  https://fundacja.wigry.pro