Zaproszenie do wspólne modlitwy o oddalenie koronawirusa z naszej Diecezji, Ojczyzny Europy i świata

Z komunikatu Biskupa Ełckiego:

(…) Zalecam, aby Kapłani w kościołach parafialnych każdego dnia o godz. 15:00, w Godzinie Miłosierdzia do 29 marca, odmawiali Koronkę do Miłosierdzia Bożego i sprawowali Mszę Świętą w intencji o oddalenie pandemii koronawirusa. Natomiast wszystkich wiernych proszę o duchową łączność i odmawianie Koronki do Miłosierdzia Bożego w miejscach przebywania.

 

(…) Proszę, aby każdego dnia o godz. 20:30, duchowni i osoby konsekrowane odmawiali Różaniec w kościołach, a wierni świeccy w swoich domach rodzinnych i miejscach przebywania, zawierzając Niepokalanemu Sercu Maryi losy naszej Ojczyzny i świata, modlili się w następujących intencjach: za wszystkich wiernych dotkniętych pandemią w Polsce i w świecie, o miłosierdzie Boże dla zmarłych i pociechę dla ich rodzin, o łaskę zdrowia dla chorych oraz o błogosławieństwo dla kapłanów, lekarzy, służby zdrowia i opiekunów, a także o mądrość dla rządzących i roztropność dla wszystkich ludzi. W czasie odmawiania Różańca zachęcam, aby na znak jedności i solidarności zapalić świecę i postawić ją w oknie.

 

 

Codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ełku – godz. 15.00
Parafia pw. Chrystusa Sługi w Ełku

 

 Codzienna modlitwa różańcowa w Bazylice pw. NSJ w Augustowie – godz. 20.30

Bazylika pw. NSJ w Augustowie 

 

Codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w parafii pw. Opatrzności Bożej w Ełku

Parafia pw. Opatrzności Bożej w Ełku

 

Codzienna Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. w parafii pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Judzikach

Parafia św. Ap. Piotra i Pawła w Judzikach

 

Codzienna modlitwa różańcowa w Parafii pw. św. Tomasza w Ełku – godz. 20.30

Parafia pw. św. Tomasza w Ełku

Rekolekcje prowadzone przez Radio Pallotii FM i Palloti TV

 

Niedzielne rozważanie kapłanów diecezji ełckiej z MartyriaTV

Rekolekcje wielkopostne z Jasnej Góry

           W Wielkim Poście, przygotowujemy się m.in. przez nabożeństwa Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali, rekolekcji do przeżycia świąt paschalnych – Świąt Wielkanocy. W tym roku, na skutek epidemii koronawirusa nie będą one sprawowane w kościołach w całej Ojczyźnie.

            Zapraszamy wszystkich na rekolekcje ze stolicy duchowej naszej ojczyzny pod przewodnictwem ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

Rekolekcje będą trwały od wtorku do czwartku (od 17-19 marca), czyli do uroczystości św. Józefa,

na antenie Radia Maryja o godz. 8.30 i 17.10.

Zwróćmy się wszyscy wzorem od ponad tysiąca lat wielkich Polaków do naszego Pana i Boga, do Matki Największej danej ku obronie naszego Narodu. Jesteśmy w roku beatyfikacji wielkiego Prymasa Tysiąclecia, w roku 100. rocznicy Cudu nad Wisłą i setnych urodzin św. Jana Pawła II.

            Zarezerwujmy sobie czas, odłóżmy domowe czynności, abyśmy mogli duchowo je przeżyć. Powiedzmy wszystkim: rodzinie, znajomym o tej możliwości. Gromadzimy się duchowo u Matki Największej na Jasnej Górze, u Tej, która jest obroną naszego narodu.

 

Coś dla ducha…#postspeech – Codzienne rozważania kapłanów diecezji ełckiej związanych z Duszpasterstwem Młodzieży