Zaproszenie na KONCERT FINAŁOWY III MAZURSKICH WARSZTATÓW GOSPEL EŁK 2019

Ełckie Centrum Kultury serdecznie zaprasza na KONCERT FINAŁOWY III MAZURSKICH WARSZTATÓW GOSPEL EŁK 2019.

W niedzielę 8 września 2019 r. o godz. 19:00 w amfiteatrze Ełckiego Centrum Kultury będziemy mogli przeżywać wspaniałe emocje związane z prezentacją utworów muzyki chrześcijańskiej, wykonanych przez 50 osobowy chór dziecięcy, 100 osobowy chór dorosłych przy akompaniamencie zespołu HOLY NOIZ. W tym roku chóry poprowadzą wspaniali artyści.

Darnita i Kirk Rogers – znani jako The Real Rogers, są artystami z Atlanty, Georgia USA . Ich muzyka jest inspirowana utworami kościoła chrześcijańskiego północnej części Ameryki, w którym oboje byli wychowywani. Od 2011 roku mieszkają w Niemczech prowadząc chóry: Joy of Gospel (Langerwehe), Voices of Praise (Aachen) oraz Celebration Gospel (Essen). Koncertują i prowadzą warsztaty gospel w całej Europie i USA.

Diana Droździel – znakomita wokalistka i prowadząca chóry gospel. Śpiewa od najmłodszych lat, z muzyką gospel pierwszy raz zetknęła się podczas krakowskich warsztatów gospel w 2003 roku. W 2004 roku dołączyła do Kraków Gospel Choir a w 2005 została solistką i dyrygentką chóru, którym współkierowała do 2010 roku. Swój warsztat dyrygencki szkoliła pod okiem wyjątkowej dyrygentki – Karen Gibson (Kingdom Choir) oraz we współpracy ze znakomitymi dyrygentami takimi jak Wayne Ellington, RuthWaldron, Colin Vassel, Colin Wiliams i Brian Fentress. Warsztaty Gospel prowadzi od 2005 roku a na co dzień prowadzi zespół wokalny DeocentriCity znany między innymi z udziału w koncercie Credo in Misericordiam Dei pod kierownictwem Adama Sztaby oraz występu w koncercie „Chwytaj dzień” podczas Wodecki Twist Festiwal.

Gabriela Gąsior – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, instruktor gospel, nauczyciel śpiewu. Absolwentka wokalistyki jazzowej katowickiego Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. W 2016 roku podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie przygotowała oraz dyrygowała trzystuosobowym chórem podczas Koncertu Uwielbienia „Credo in Misericordiam Dei”, przy współpracy z orkiestrą pod batutą Adama Sztaby. Na tym samym koncercie wykonała również swój autorski utwór „Słudzy Pańscy Chwalcie Pana”

Koncert finałowy w niedzielę 8 września 2019 r. o godz. 19:00 ECK – AmfiteatrZespół muzyczny towarzyszący chórom:
Holy Noiz – grupa sesyjnych muzyków współpracujących ze sobą od kilkunastu lat. Wspólnie występowali na wielu międzynarodowych festiwalach muzyki gospel, akompaniując takim artystom jak m.in.; Mieczysław Szcześniak, Beata Bednarz, Natalia Kukulska, Kuba Badach, Anna Szarmach, Ewa Uryga, Marek Bałata, Andrzej Lampert, David Daniel, Solomon Facey, Wayne Ellington, Peter Francis, Brian Fentress, chóry: Gospel Joy, Konin Gospel Choir, Przemyski Chór Gospel.

Chociaż wywodzą się z różnych gatunków muzycznych, to właśnie w gospel następuje fuzja tych fascynacji i radość ze wspólnego muzykowania. Zespół na stałe współpracuje i koncertuje z Gabrielą Gąsior. Mają na koncie dwie wspólnie nagrane płyty: album z autorską muzyką gospel „bez Ciebie nie ma mnie” (2014) oraz album świąteczny „Narodził się Jedyny Król” (2015).

Koncert płatny
Bilety 20 zł do nabycia w kasie ECK