Zaproszenie na Koncert muzyki kameralnej olsztyńskiego zespołu „Pro Musica Antiqua” w Budrach

Już w niedzielę, 2 czerwca, w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Budrach odbędzie się niezwykły koncert muzyki kameralnej olsztyńskiego zespołu „Pro Musica Antiqua”. Kto uczestniczył w ubiegłorocznym koncercie wie, że tego nie można przegapić.

Muzyczna uczta przy dźwiękach fagotu, fletu, oboju, wiolonczeli i fortepianu czeka nas 2 czerwca w kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Budrach. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 19.00. Koncert poprowadzi prof. Leszek Szarzyński.
— Kto uczestniczył w poprzednim roku w koncercie, który odbył się w pałacu w Więckach wie, że tej muzycznej uczty nie można przegapić — zapowiadają organizatorzy.

„Pro Musica Antiqua” dysponuje bogatym repertuarem, prezentującym muzykę różnych epok. Najchętniej propaguje dzieła mistrzów baroku i wczesnego klasycyzmu. Ważne miejsce w repertuarze zespołu zajmują również utwory napisane specjalnie dla zespołu przez Marcina Błażewicza, Mariana Sawę, Marka Sewena, Bernarda Chmielarza, Marka Czerniewicza, Tadeusza Kassaka, Lucjana Marzewskiego i innych współczesnych kompozytorów polskich.

— Niedzielny koncert to jeden z cyklu koncertów odbywających się w naszym regionie w ramach programu Muzyka Europejska w Zabytkach i Przyrodzie Warmii i Mazur — informuja organizatorzy. — Wstęp jest całkowicie bezpłatny, więc zachęcamy do wzięcia udziału w tak niecodziennym wydarzeniu.
Organizatorami Koncertu są: Urząd Gminy w Budrach, Gminny Ośrodek Kultury w Budrach, Parafia pw. Trójcy Przenajświętszej w Budrach.