Zaproszenie na Misterium Męki Pańskiej do Giżycka i Gołdapi

Wzgórze nad jeziorem Niegocin  jest ważnym miejscem w Diecezji Ełckiej. Odbywają się tu wszystkie większe uroczystości religijne, w tym również ewangelizacyjne. Najprawdopodobniej tu, według tradycji, w roku 1009, podczas kolejnej wyprawy misyjnej na Prusy, poniósł śmierć męczeńską mnich benedyktyński i biskup św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu.   To właśnie tutaj, na Wzgórzu św. Brunona w Giżycku, 13 kwietnia 2019 r. w godz. 20:00-22:00 odbędzie się wielkie plenerowe widowisko pasyjne – Misterium Męki Pańskiej. Tym razem spektakl jest przygotowywany pod okiem ks. Wojciecha Kondratowicza, wikariusza z parafii pw. św. Maksymiliana M. Kolbego w Giżycku.

Natomiast w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2019 r., zapraszamy na inscenizację Misterium Męki Pańskiej do Gołdapi. Odbędzie się ona o godz. 20:00 na Placu Zwycięstwa. Widowisko pasyjne przygotowuje grupa aktorów amatorów pod kierunkiem ks. Mariusza Pawliny, wikariusza z parafii pw. Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła.