Zaproszenie na pielgrzymkę Suwałki – Wilno

Warto pomyśleć o czymś więcej niż codzienność. Pora na coś ważnego!

A może cierpisz z jakiegoś powodu – choroba, grzech ciężki, nieuzasadniony lęk i nie umiesz sobie z tym poradzić? A może wreszcie dobrze wiedzie Ci się w życiu i chciałbyś za to podziękować lub swoim szczęściem podzielić się z innymi? Zastanów się jeszcze nad jedną rzeczą: czy nie powinieneś wyruszyć na pielgrzymi szlak. Pójść do Tej, „co w Ostrej Świeci Bramie”. Tak, Ona może zmienić twoje życie. Na Jej ręce złożysz swoje błaganie, dziękczynienie, przeprosiny.

Pielgrzymka to niezwykły dar od Boga, z którego możesz skorzystać i uprosić upragnione łaski. Wejście na pielgrzymią drogę to zapowiedź wejścia na drogę, na którą każdy musi wejść, by trafić do Królestwa Bożego. Ale to także czas odpoczynku duchowego: chociaż ciało może być zmęczone, dusza ma swoje święto.

W szaleńczej pogoni współczesnego świata, nie zastanawiaj się zbyt długo i wyrusz już 15 lipca na XXVII Międzynarodową Pielgrzymkę Pieszą Suwałki – Wilno. Zgłoszenie można dostarczyć osobiście, przez Internet lub drogą korespondencyjną. Kartę zgłoszenia, jak również szczegółowe informacje można wydrukować ze strony internetowej pielgrzymki: www.suwalki-wilno.salezjanie.pl

Rozpoczęcie Pielgrzymki
15 LIPCA 2017 r. – godz. 7.00 – Msza św. w Parafii Matki Bożej Miłosierdzia. W przeddzień o godz. 21.00 odprawimy Apel Maryjny. Do Suwałk trzeba dotrzeć 14 lipca, aby odebrać identyfikator i pakiet pielgrzyma. Wokół kościoła można rozbić namiot lub przenocować na korytarzu w domu parafialnym.

Zakończenie Pielgrzymki jest kilkustopniowe

24 LIPCA 2017 r. – godz. 11.00 (czasu litewskiego) – uroczysta Msza św. przed cudownym obrazem Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Pielgrzymi, którzy zapisali się na powrót autokarem w tym dniu, wracają po południu do Suwałk lub Warszawy.

25 LIPCA – dzień przeznaczony na zwiedzanie. Będą zorganizowane wycieczki po Wilnie i do różnych miejsc na Litwie.

26 LIPCA – rano po Mszy św. powrót autokarami do Polski. W Suwałkach będziemy około południa. Powrót nie jest obowiązkowy można pozostać w Wilnie.

Wszystkich, którzy z różnych względów, nie będą mogli pielgrzymować fizycznie, zachęcamy do dokonywania zapisu na pielgrzymkę duchową. To zaproszenie skierowane jest do osób doświadczających krzyża cierpienia: chorych, przykutych do szpitalnych łóżek, w podeszłym wieku, samotnych i opuszczonych. Jeżeli pragniecie swoje cierpienie ofiarować za siebie i innych, poproście osoby sprawne, aby Was zapisały na szlak pielgrzymowania w duchowej łączności do naszej Matki Miłosierdzia. Tę duchową łączność, będziemy podtrzymywali na trasie poprzez codzienną modlitwą za Was i Wasze rodziny, podczas Apelu Maryjnego, jak również niosąc Wasze intencje przed Cudowny Obraz Matki Bożej Miłosierdzia w Ostrej Bramie. Wasza duchowa obecność na trasie pielgrzymki będzie wsparciem i umocnieniem dla zmierzających ku Ostrej Bramie pątników. Aby jak najlepiej przeżyć te rekolekcje w drodze, niezbędne jest Wasze duchowe wsparcie.

Plakat do pobrania: Plakat 2017 – A2