Zaproszenie na Uroczystości ku czci św. Wojciecha

W poniedziałek, 24 kwietnia 2017r będziemy obchodzić Diecezjalną Uroczystość ku czci św. Wojciecha połączoną z imieninami Biskupa Ełckiego. Jest to także patronalne Święto Akcji Katolickiej.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 17.00 nabożeństwem Nieszporów w kościele Najświętszego Serca Jezusowego w Ełku. Po Nieszporach wyruszy procesja z relikwiami św. Wojciecha do Katedry Ełckiej, gdzie o godz. 18.00 rozpocznie się koncelebrowana Msza św. Liturgii będzie przewodniczył i kazanie wygłosi Metropolita Warmiński, Abp Józef Górzyński. Na powyższe uroczystości Biskup Ordynariusz zaprasza wszystkich Kapłanów z diecezji ełckiej (księży proboszczów z delegacjami parafialnymi, ze sztandarami, itp.), Seminarzystów, Osoby Życia Konsekrowanego, Przedstawicieli Akcji Katolickiej, młodzieży oraz Wiernych Kościoła Ełckiego. Księża Kanonicy wszystkich Kapituł proszeni są o udział w procesji w strojach chórowych.

Po Mszy św. w Katedrze Ełckiej odbędzie się wspólna agapa w Domu  Biskupów Ełckich, w trakcie której będzie sposobność złożenia życzeń Dostojnemu Solenizantowi. Ksiądz Biskup prosi, aby zamiast ewentualnych kwiatów, złożyć dowolną ofiarę na wsparcie rodzin z Aleppo w Syrii.