Zaproszenie na Warsztaty dla Spowiedników i Kierowników Duchowych

Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury, ośrodek prowadzony przez księży jezuitów organizuje w dniach 1-3 marca 2021 warsztaty dla spowiedników i kierowników duchowych.

Trzydniowe szkolenie jest skierowane do kapłanów, sióstr zakonnych i osób świeckich, które towarzyszą duchowo innym osobom.

Dzięki tym warsztatom chcemy pomóc kierownikom duchowym i spowiednikom w rozpoznawaniu mechanizmów obronnych, przesłanek sugerujących przekierowanie oraz współpracę ze specjalistą. W szerszym zakresie tematyka zajęć będzie dotyczyć nawiązywania i utrzymywania zdrowej relacji z penitentem bądź osobą prowadzoną w kierownictwie i na co należy zwrócić uwagę, aby nie doszło do relacji toksycznej.

Na szkolenie składają się konferencje, zajęcia konwersacyjne i ćwiczenia.

Zajęcia poprowadzi dwoje psychologów, psychoterapeutów: ks. dr Tomasz Liszewski i dr Monika Guzewicz, konferencje wygłosi jezuita, o. Paweł Szpyrka.

Dysponujemy jeszcze kilkoma wolnymi miejscami.

Pobyt w pokojach 1-osobowych.
Zapisy i szczegóły spotkania pod linkiem:
WARSZTATY DLA SPOWIEDNIKÓW I KIEROWNIKÓW DUCHOWYCH

Z modlitewną pamięcią