Zaproszenie na Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne

Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne mają już swoją tradycję, ponieważ odbywają się w różnych miejscach w Polsce od kilkunastu lat. W naszej diecezji jest to już kolejna edycja warsztatów. Zajęcia odbywają się z podziałem na poszczególne głosy, ale także w całym chórze. Orkiestra ćwiczy swoje umiejętności oddzielnie, aby potem wspólnie z chórem zagrać poszczególne utwory.

Warsztaty będą prowadzone w dniach 18-20.01.2019 r. przez znanych muzyków Huberta Kowalskiego i Piotra Pałkę. Ich uczestnicy wezmą udział w zajęciach z emisji głosu, kształcenia słuchu muzycznego, dykcji, nauki pieśni liturgicznych, chorału gregoriańskiego, doskonalenia gry na instrumentach oraz konferencjach na temat muzyki liturgicznej. Warsztaty są okazją do nabywania umiejętności wokalnych i doświadczenia śpiewu w dużym zespole chóralnym z akompaniamentem orkiestry. Praca nad utworami pozwala na nowo zachwycić się liturgią i odkrywać jej piękno. Zwieńczeniem warsztatów będzie uroczysta Msza Święta sprawowana 20.01.2019 o godz 12.00 w kościele pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Ełku oraz krótkie uwielbienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie .

Do udziału serdecznie zapraszamy: organistów, katechetów, siostry zakonne, osoby śpiewające w chórach, grające na instrumentach , uczniów szkół muzycznych, studentów i wszystkich kochających muzykę oraz śpiew. Informacje i zapisy pod numerem telefonu: Agnieszka 509162376, Ola 507580819 oraz warsztatylitmuz@gmail.com.

Jeśli chcesz rozwijać swoją muzyczną pasję pod okiem wspaniałych muzyków – to zaproszenie jest właśnie dla Ciebie. Być może będzie to Twoja droga osobistej relacji z Bogiem.

ŚWIADECTWA UCZESTNIKÓW :

“Dla mnie były to cudowne 3 dni a sobotni wieczór pełen zmian i postanowień. Dało się odczuć niesamowitą bliskość z Bogiem, za co Wam z całego serca dziękuję ! Te pieśni wzbudzały tyle emocji, które nadal tkwią we mnie. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach” Emilia.

„ Gdy jedziemy na takie warsztaty z czystej ciekawości, nie zdajemy sobie sprawy, jak wspaniałe i pełne wrażeń momenty nas czekają. Nie spodziewałam się tylu wrażeń. Po sobotnim wieczorze coś się w moim sercu zmieniło na lepsze. Dziękuję wszystkim za ten najwspanialszy czas.” Kasia.

“Nie zapomnę, jak pół chóru i orkiestra prawie się rozpłakała przy utworze “Maryjo – nadziejo nasza” , widać było też poruszenie w całym kościele. I o to właśnie chodzi, aby służyć Bogu talentem, jakim nas obdarzył i za to … Chwała Panu” Magda