Żarnowo II: „Jan Paweł II – na zawsze w pamięci” – Konkursu Recytatorski Poezji i Prozy Karola Wojtyły

27 października 2017 roku w Skole Podstawowej im. Jana Pawła II w Żarnowie Drugim, jak co roku odbyła się kolejna edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego Poezji i Prozy Karola Wojtyły/ Jana Pawła II pod hasłem „Jan Paweł II- na zawsze w pamięci”.

Już po raz 17. w konkursie udział wzięli uczniowie  z siedmiu szkół z gminy Augustów z klas V-VII. Organizatorem konkursu, który jak co roku, cieszył się ogromną popularnością wśród wszystkich uczniów, były panie Lucyna  Lewkiewicz i Marzenna Grzymkowska, a patronat objęła pani dyrektor Krystyna Gorajewska. Jury w składzie ks. proboszcz Dariusz Drężek, pani Elżbieta Sierzputowska i pani Maria Dytkowska – przyjaciele szkoły – miało nie lada kłopot, by wyłonić tych  najpiękniej interpretujących twórczość patrona szkoły. W atmosferę konkursu wprowadziła młodzież z kl.VII wspominając życie św. Jana Pawła II. By tradycji stało się zadość, został zapalony znicz pamięci przed tablicą pamiątkową  z wizerunkiem papieża, znajdującą się na ścianie budynku szkoły. Publiczność zgromadzona w Sali Pamiątek po patronie szkoły oklaskiwała gromkimi brawami wszystkich uczestników. Wiersze były bardzo interesujące i wspaniale zaprezentowane. Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce– Dawid Kuprewicz- kl.V-SP Jabłońskie, Julia Bartoszewicz – kl.V SP Janówka,

II miejsce– Jakub Zawieja – kl.VII SP Jabłońskie, Nikola Lipińska- Kl.VI SP Rutki,

III miejsce– Aleksandra Zalewska- kl.V SP Janówka, Martyna Malinowska – kl.VII SP Żarnowo.

Wyróżnienia otrzymali: Zofia Ejzel – SP Rutki, Michał Szczesny- SP Netta, Magda Bieniewska- SP Netta, Wioletta Wasilewska – SP Żarnowo, Bartosz Malinowski – SP Białobrzegi, Maciej Łaskowski – SP Białobrzegi, Martyna Jabłonska SP Kolnica, Matylda Czerobska- SP Kolnica.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy z nagrodami, które wręczyła młodzieży pani dyrektor szkoły z przewodniczącym jury ks. proboszczem. Podziękowania za solidną pracę otrzymała także komisja oceniająca  recytację i panie, które przygotowały uczniów do występów. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.

Lucyna Lewkiewicz