Zimowisko w Pokamedulskim Klasztorze na Wigrach

W dniach od 30 stycznia do 1 lutego 2018 r. Liturgiczna Służba Ołtarza oraz dziecięcy zespół muzyczny „Boże Iskierki” z parafii katedralnej w Ełku, wraz z Księdzem Opiekunem oraz kilkoro Rodzicami odbyli zimowisko na terenie Pokamedulskiego Klasztoru w Wigrach.

Był to czas oderwania się od codzienności, rutyny czy też telewizora. Uczestnicy wyjazdu mieli okazję zwiedzić Główną Siedzibę Wigierskiego Parku Narodowego, poznać jego historię, zobaczyć liczne eksponaty, obejrzeć film edukacyjny, czy też przejść się jedną z ciekawszych ścieżek tego Parku. Naszym Przewodnikiem był p. Tomasz Huszcza. Po dojechaniu do Wigier był czas zapoznania się z tajemnicami tego niezwykłego Miejsca, które dokładnie opisał i pokazał nam ks. Jacek Stefański, który tam posługuje. Dzięki wspólnej Eucharystii, której patronował tego dnia św. Jan Bosco mogliśmy czuć się bezpiecznie w rękach Pana. Czego jednak najbardziej zabrakło… to śniegu, a wraz z nim wspólnego kuligu i zjazdów z górki. Ale mimo to nie mieliśmy czasu na nudę. W czasie zimowego wypoczynku był czas na integrację grupy poprzez wspólny spacer, ognisko, zabawy integracyjne, śpiew przy gitarze, karaoke, czy wspólne tańcowanie podczas dyskoteki.

Długo by opowiadać, o wrażeniach z wyjazdu. Kto wie, czy na wiosnę powtórzymy taki wyjazd w większym gronie…

ks. Arkadiusz Dardziński