ZMARŁ KSIĄDZ ANTONI GABREL – Salezjanin

ks_gabrel

Dnia 2 listopada 2016 r. – w 81 roku życia, 63 ślubów zakonnych i 54 kapłaństwa – odszedł do Pana ks. Antoni Gabrel, Salezjanin pochodzący z okolic Suchowoli.

Śp. ks. Antoni Gabrel 12 lat swojego kapłańskiego życia spędził w Suwałkach: w latach 1979-1980 jako wikariusz parafii pw. św. Aleksandra, w latach 2000-2011 jako ekonom wspólnoty Salezjanów i współpracownik w duszpasterstwie Parafii pw. Matki Bożej Miłosierdzia.

Na podkreślenie zasługuje jego wrażliwość poetycko-literacka. Zaowocowała ona tomikami poezji i rozważań: „Sny rzek leniwych”, „Wołanie zahoryzontów”, „Przez zielony las”, „Mąka młynarza ze Zgierza”, „Na jaćwieskiej przyzbie”, „Igraszki podpsalmów suwalskich”, „Bliżej Pana”, a także zbiorem kazań i homilii oraz biografiami Salezjanów, mających istotny wpływ na rozwój Zgromadzenia.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w parafii pw. MB Wspomożenia Wiernych w Łodzi, przy ul. Wodnej 34 w sobotę, 5 listopada 2016 r. o godz. 12.00

Około godz. 13.30 ciało zostanie przewiezione na cmentarz na Dołach do kwatery salezjańskiej .

Polecajmy śp. ks. Antoniego Gabrela Miłosierdziu Bożemu.

Mirosław Hartung

Współpracownik Salezjański