Życiu na wprost

W miniony piątek członkinie Stowarzyszenia Przyjaciół „Amazonki” spotkały się z wolontariuszami z II Liceum Ogólnokształcącego w Ełku.

Młodzi ludzie wyszli z inicjatywą zacieśnienia współpracy ze Stowarzyszeniem. Panie  działają na rzecz kobiet z rakiem piersi w Polsce. Od kilku lat naszej szkole dzielą się swoimi doświadczeniami w walce z chorobą, edukują, jak się badać, by wcześnie rozpoznać zmiany, jak wygląda leczenie, na czym polega rehabilitacja. Młodzież zaangażowana w kampanię Pola Nadziei, zbierania pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów, dostrzegła potrzebę  włączenia w nią ełckich Amazonek, jak też możliwość podjęcia innych wspólnych ponadpokoleniowych działań.

Okazją do tego integracyjnego spotkania były zbliżające się ostatki, trwający jeszcze karnawał. Uczniowie przygotowali zabawny skecz, który pokazał, jak rozmijają się oczekiwania co do jakości życia w rodzinie, jak trudno ludziom się porozumieć. Następnie panie wzięły udział w zabawie. Miały do wykonania zadania, za realizację których czekały na nie nagrody – niespodzianki. Wszystkie otrzymały też pięknie wykonane przez uczniów kartki okolicznościowe.

Czas zabawy, uwag o tradycjach zapustowych na Mazurach i Podlasiu przerywały rozmowy  o sprawach związanych z chorobą, radzeniem z nią, życiem po niej. Odwaga mówienia o chorobie, ale jednocześnie ogromna wola życia, radość budziły podziw. Na koniec jedna z pań pożegnała młodzież piosenką.

To był niezwykle miło spędzony czas, za który chcielibyśmy naszym Amazonkom podziękować.

Hanna Gutowska i Małgorzata Ladzińska,

nauczyciele  w Zespole Szkół nr 2 im. K.K. Baczyńskiego w Ełku