Żyliny: koncert pieśni wielkopostnej „Pieśń Wielkopostna w tradycji ludowej”

Parafia Rzymskokatolicka pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Żylinach,

Starostwo Powiatowe w Suwałkach oraz  Urząd Gminy w Suwałkach serdecznie zapraszają

na koncert pieśni wielkopostnej pt.

„Pieśń Wielkopostna w tradycji ludowej”.

Koncert pieśni wielkopostnej odbędzie się w Kościele Parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Żylinach w dniu 2 kwietnia 2017 roku podczas Mszy Świętych godzinach 900 i 1100 oraz na pół godziny przed i pół godziny po każdej Mszy Świętej.

Tegoroczne śpiewy wielkopostne organizatorzy jak również i zespoły ludowe wykonujące pieśni pragną ofiarować Papieżowi Polakowi Janowi Pawłowi II w dwunastą rocznicę Jego śmierci.

Starostwo Powiatowe w Suwałkach od piętnastu lat jest organizatorem powiatowych spotkań zespołów ludowych śpiewających pieśni o Męce Pańskiej. Każdego roku odbywają się one na terenie innej parafii znajdującej się w granicach Powiatu Suwalskiego. W tym roku zespoły ludowe gościć będzie parafia w Żylinach. Organizatorzy w ten sposób wychodzą naprzeciw sugestiom zespołów ludowych Suwalszczyzny, które pragną kontynuować śpiewy wielkopostne osadzone w tradycji lokalnej, aby ocalić od zapomnienia i pozostawić potomnym rzadko już wykonywane pieśni o tej tematyce.