Dyspensa Biskupa Ełckiego na 5 czerwca 2026 r.

Chcąc podkreślić doniosłość Oktawy po Uroczystości Bożego Ciała, w trosce o dobro duchowe wiernych, bp Jerzy Mazur, Biskup Ełcki udzielił wszystkim diecezjanom i przebywającym na terenie Diecezji Ełckiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych.

Chcąc zadośćuczynić wymogom dyscypliny Kościoła odnośnie do dnia pokutnego, Biskup Ełcki zachęca, aby Wierni, przyjmując dar dyspensy, odmówili modlitwę Ojcze nasz w intencji pokoju na świecie i o nowe powołania kapłańskie.

Pozostałe artykuły