Relikwie św. Teresy z Lisieux oraz relikwie św. Zelli i Józefa Martin w katedrze ełckiej, w Karmelu oraz na Suwalszczyźnie

Wspólnota parafii katedralnej oraz Mniszki Bose Zakonu Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel zapraszają do udziału w wyjątkowej peregrynacji relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz jej świętych rodziców, Zelii i Ludwika Martin.

To niezwykły czas modlitwy, spotkania i refleksji nad duchowością św. Tereski i jej rodziców, Zelii i Ludwika – rodziny, która całkowicie poświęciła swoje życie Bogu. Peregrynacji towarzyszy hasło: „Przez ufność do miłości”. Te słowa streszczają „małą drogę” do świętości św. Teresy od Dzieciątka Jezus, która nie polega na dążeniu do Boga o własnych siłach, lecz na pełnym ufności zawierzeniu się Jego miłości i miłosierdziu. Jest to droga prostoty, dziecięcego zaufania oraz powierzenia Bogu swojej słabości i całego życia.

Do katedry ełckiej relikwie zostaną wprowadzone w niedzielę 12 lipca 2026 r. o godz. 11.00., gdzie będą do godz. 17. 00. O godzinie 11.30 Mszy św. będzie przewodniczył biskup ełcki.

Z katedry relikwie zostaną przewiezione do Klasztoru Sióstr Karmelitanek w Witynach koło Ełku, gdzie będzie można wziąć udział w czasie nawiedzenia.  W poniedziałek, 13 lipca 2026 r. o godzinie 18.00 Mszą św. w Kaplicy Sióstr Karmelitanek relikwie zostaną uroczyście pożegnane.

Peregrynacja relikwii rozpoczęła się 2 lipca 2026 r. i będzie trwała do 10 sierpnia 2026 r. Trasa peregrynacji wiedzie przez: Szczecin – Borne Sulinowo – Zamarte – Gorzędziej – Gdańsk – Sopot – Gdynia – Sucha Huta – Elbląg – Spręcowo – Olsztyn – Ełk – Wigry – Suwałki – Mońki – Ostrów Mazowiecki – Siemiatycze – Nowe Osiny – Marki – Warszawa – Podkowa Leśna – Włocławek – Łódź – Bełchatów – Wrocław – Jelenia Góra – Kalisz – Gniezno – Bydgoszcz – Tryszczyn – Toruń – Łasin – Zwola – Puszczykowo – Poznań – Gorzów Wielkopolski.


Pozostałe artykuły