Zostań wolontariuszem Caritas podczas Bożonarodzeniowej Zbiórki Żywności „Tak, POMAGAM!”

Caritas Diecezji Ełckiej w dniach 3-4 grudnia 2021 r. (piątek i sobota) organizuje Bożonarodzeniową Zbiórkę Żywności pod hasłem „Tak, POMAGAM!”. Podczas zbiórki w wybranych sklepach na terenie diecezji ełckiej wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze i środki czystości z długim terminem przydatności oraz łatwe w przechowywaniu.  Zebrane produkty trafią do osób potrzebujących w formie świątecznych paczek .

Boże Narodzenie to szczególny, bardzo ważny czas, kiedy każdemu z nas potrzebna jest bliskość drugiego człowieka. Za pomocą prostego gestu można pokazać ludziom, którzy z różnych powodów znaleźli się w ciężkiej sytuacji, że inni przychodzą im z pomocą, aby każdy mógł cieszyć się wigilijnym posiłkiem. Produkty zebrane podczas zbiórki trafiają do najbiedniejszych dzieci, rodzin wielodzietnych, osób samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych, chorych i bezrobotnych, a także do osób pracujących, których nie stać na zakup żywności.

Zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej szlachetnej akcji. Ludzi o szlachetnym sercu, zwłaszcza młodzież szkolną, prosimy o pomoc w przeprowadzeniu akcji poprzez zaangażowanie się jako wolontariusze. Opiekunów wolontariatu prosimy o nadsyłanie zgłoszeń do koordynatora zbiórki p. Urszuli Sawickiej (usawicka@caritas.pl, tel. 506 053 468) lub ks. Ryszarda Sawickiego (rsawicki@caritas.pl, te. 87 441 70 24) i ks. Tomasza Bondzio (tbondzio@caritas.pl).

Pozostałe artykuły