List Papieża Franciszka na Rok św. Józefa

Parafia pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika
19-300 Ełk

Bractwo św. Józefa Diecezji Ełckiej

Przeżywany obecnie Rok św. Józefa zachęca do odkrywania bogactwa, które niesie skromna postać tego Wielkiego Świętego. Papież Franciszek przypomina w Liście Patris Corde, że „Wszyscy mogą znaleźć w św. Józefie, mężu, który przechodzi niezauważony, człowieku codziennej obecności, dyskretnej i ukrytej, orędownika, pomocnika i przewodnika w chwilach trudnych”.

19 marca 2021 roku, w Uroczystość św. Józefa, Ksiądz Biskup Ordynariusz erygował w Diecezji Ełckiej Bractwo św. Józefa i zatwierdził jego Statut.

Bractwo jest wspólnotą modlitewno-apostolską gromadzącą mężczyzn, którzy przez modlitwę, przykład i świadectwo wiary oraz uświęcanie siebie i swoich rodzin, realizują powołanie, którym Pan Bóg ich obdarzył. Od momentu oficjalnego erygowania Bractwa w Diecezji możliwe jest powoływanie grup w parafiach wg jednolitych zasad i zgodnie z przyjętą strukturą Bractwa.

Mężczyźni gromadzący się pod patronatem św. Józefa starają się naśladować cnoty swojego Patrona, rozwijać Jego kult i wcielać w życie zasady chrześcijańskiego życia, podejmując osobista modlitwę i konkretne dzieła miłosierdzia.

Zapraszamy Mężczyzn do gromadzenia się pod Patronatem św. Józefa.