Rydzewo – Parafia p.w. św. Wojciecha

Rys historyczny: Parafia w Rydzewie została erygowana w 1810 r. przez J. K. Gołaszewskiego. Kościół został wybudowany w 1865 r. Jest to budynek drewniany, jednonawowy, zbudowany na planie prostokąta. Dach świątyni pokryty blachą. W ołtarzu głównym wisi obraz MB Częstochowskiej, przysłaniany obrazem św. Wojciecha – patrona parafii.

Odpusty: św. Wojciecha – 23 kwietnia, Niepokalanego Poczęcia NMP – 8 grudnia

Księgi parafialne: od 1926 r.

Wyposażenie kościoła: Kościół murowany z cegły pełnej o fundamencie kamiennym. Świątynia posiada trzy nawy z prezbiterium zakończonym poligonalną absydą. W prezbiterium, nad tabernakulum znajduje się duży krzyż. Ołtarz soborowy wykonany jest z drewna, z artystycznymi okuciami metalowymi. Po stronie lewej ołtarza znajduje się wnęka z obrazem Jana Chrzciciela, natomiast po prawej stronie wisi obraz MB Częstochowskiej, zwanej MB Krechowiecką.

Adres:

Rydzewo 10
19-206 Rajgród
Telefon: 86 273-42-34

Msze święte:

—-
Dni powszednie: 15:00 (latem 16:00)