12-13 MARCA W KOŚCIELE INICJATYWA „24 GODZINY DLA PANA”

Mimo epidemii tradycyjnie przed IV niedzielą Wielkiego Postu, w dniach 12-13 marca, w kościele pw. Dobrego Pasterza w Węgorzewie odbędzie się inicjatywa „24 godziny dla Pana”.

„24 godziny dla Pana” to nabożeństwo pokutne poprzedzające IV niedzielę Wielkiego Postu. Jego inicjatorem jest papież Franciszek, który chciał, aby przy tej okazji wielu ludziom stworzono możliwość przystąpienia do spowiedzi. Sama inicjatywa ma miejsce także w Watykanie. Papież Franciszek ustalił, że – niezależnie od trwania pandemii – również w tym roku odbędą się „24 godziny dla Pana”. W tym roku jest ona przewidziana na 12 i 13 marca i towarzyszy jej hasło „On odpuszcza wszystkie twoje winy”.

Inicjatywa 24 godziny dla Pana jest propozycją duszpasterską, która może być realizowana w różnych formach. Były one obecne już wcześniej – np. w ramach Nocy Konfesjonałów czy wydłużonej spowiedzi podczas rekolekcji i misji parafialnych.

Zapraszamy do udziału