Ekologiczny Dzień Dziecka – zaproszenie

           

Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza 1 czerwca na Ekologiczny Dzień Dziecka. Festyn odbędzie się na Placu Jana Pawła II w Ełku. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza Św. pod przewodnictwem ks. biskupa Jerzego Mazura SVD, Biskupa Ełckiego.

Warsztaty ekologiczne, namioty z zabawami, konkursy, prezenty oraz koncert to tylko niektóre propozycje tegorocznego pikniku z Caritas. W ramach festynu zaplanowano szereg atrakcji:

  • edukacyjne warsztaty ekologiczne związane z ochroną klimatu,
  • zajęcia plastyczne,
  • wystawy i ekspozycje o problemach ekologicznych w krajach misyjnych,
  • porady oraz konsultacje na temat środowiska,
  • rodzinna gra terenowa,
  • muzyka na żywo,
  • prezenty dla dzieci.

Warsztaty poprowadzą edukatorzy, którzy będą inspirować młodych ludzi do twórczej pracy. Podstawowym materiałem wykorzystywanym podczas zajęć będą odpady, głównie opakowania po artykułach spożywczych, makulatura, farby, kleje. Dzieci wykonają kotki z pet, gałgankowe przytulanki, zabawki z rolek, instrumenty muzyczne z odpadów, potwory z wytłaczanek, recyklingowe zoo, ziołowe ogródki z butelek oraz kartonowe domki.  Za swoje prace otrzymają upominki.

W tym roku została przygotowana również gra terenowa. Na placu zostanie  rozmieszczonych 7 punktów, w których na dzieci i rodziców czekają zadania. Po ich poprawnym wykonaniu uczestnicy otrzymują w każdym punkcie pieczątkę. Uczestnik / zespół musi odnaleźć wszystkie wskazane miejsca, rozwiązać zadania i wrócić do punktu startowego po nagrodę.

Podczas pikniku zostanie zorganizowana także zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego (ZSEE). Uczestnicy zbiórki otrzymają w zamian sadzonki roślin ozdobnych lub drzew.

Festyn rozpocznie się o godz. 10.30 wspólnym śpiewem i przygotowaniem do Mszy Świętej. Warsztaty ekologiczne i plastyczne, gra terenowa oraz wydawanie prezentów  zaplanowano od godz. 12.00. Zachęcamy bardzo serdecznie do wzięcia udziału w festynie. Gorąco zapraszamy wszystkie dzieci wraz z rodzicami do wspólnej zabawy.

Pozostałe artykuły