Informacja o śmierci Kapłana – śp. ks. prał. Przemysława Rogowskiego

Przewielebni Kapłani,

Osoby Życia Konsekrowanego i Wierni Świeccy

Ze względu na opóźnione przekazanie informacji od Rodziny śp. ks. Przemysława Rogowskiego, zawiadamiam z opóźnieniem, że dnia 31 sierpnia 2021 roku, w wieku 93. lat życia i 66. lat kapłaństwa, został powołany do wieczności kapłan emeryt diecezji ełckiej śp. Ks. prał. Przemysław Rogowski (wyświęcony na kapłana w Łomży 3 lipca 1955 roku), wieloletni Proboszcz parafii pw. św. Aleksandra w Suwałkach, ostatnio zamieszkały w Warszawie przy Świątyni Opatrzności Bożej.

Uroczystości żałobne odbędą się w według następującego porządku:

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona 10 września br., o godzinie 13:30 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie – Wilanowie.

Msze Święte żałobne w Diecezji Ełckiej będą sprawowane:
– w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Suwałkach dnia 10 września br.     o godz. 12:00
– w kościele pw. św. Aleksandra w Suwałkach dnia 10 września br. o godz. 17:00
– w kościele pw. św. Wojciecha Biskupa i Męczennika w Suwałkach dnia 15 września     br. o godz. 18:00

Proszę o modlitwę za śp. ks. prał. Przemysława Rogowskiego oraz za pogrążoną w żalu Rodzinę. Zachęcam do udziału w uroczystościach żałobnych. Kapłani proszeni są o zabranie własnych szat liturgicznych, zaś zamiar celebry w Warszawie należy zgłosić w tamtejszej parafii.

Requiescat in pace.

Ks. Marcin Maczan