Polscy biskupi rozpoczynają wizytę ad limina

Mszą św. u grobu św. Piotra Apostoła, pierwsza grupa biskupów polskich z prowincji kościelnych warmińskiej, białostockiej, lubelskiej i przemyskiej łacińskiej rozpoczęła wizytę Ad Limina Apostolorum (do progów apostołów).

Biskupi polscy będą uczestniczyć w wizycie „ad limina” w czterech grupach podzielonych według prowincji kościelnych, z których każda będzie przebywać w Rzymie przez tydzień. Pierwsza grupa (od 4 października) obejmie: archidiecezję warmińską razem z diecezjami elbląską i ełcką, archidiecezję białostocką z diecezjami drohiczyńską i łomżyńską, archidiecezję lubelska z diecezjami sandomierską i siedlecką oraz archidiecezję przemyską z diecezjami rzeszowską i zamojsko-lubaczowską.

W skład pierwszej z czterech grup, która w czterech kolejnych tygodniach października odwiedzą Wieczne Miasta, wchodzą ordynariusze i biskupi pomocniczy diecezji należących do metropolii warmińskiej, białostockiej, lubelskiej i przemyskiej. Podczas wizyty, która potrwa od poniedziałku, do soboty, spotkają się oni z papieżem Franciszkiem (w piątek), będą sprawować Msze św. w czterech tzw. bazylikach większych Rzymu (św. Piotra, św. Jana na Lateranie, Matki Bożej Większej i św. Pawła za Murami), a także – w czwartek o godz. 7.10 – przy grobie św. Jana Pawła II.

za. ekai.pl / episkopat.pl

fot. https://www.facebook.com/episkopatpolski/posts/4439938619419087

Pozostałe artykuły